Derbowy remis

 

 

 

Podział punktów w piłkarskich derbach Gminy Dębno

 

 

 

Victoria Porąbka Uszewska  –  Kłos Łysa Góra  1-1  (1-0)

 

 

Bramki:

1-0 J. Pałucki ’32

1-1 Śliwa 88

 

Widzów: 90

Mecz bez kartek.

Sędziował: M. Libera (Żabno)

 

KŁOS: Rzepa – Widło, Matura, Gurgul (74. Bogacz), Marmol – Stachelek, Berezowski, M. Kutek (74. M. Sacha), Bodzioch – Śliwa, Ogar.

 

Victoria: Hawryłko – Toboła, S. Zych, Kubala, Jarosław Pałucki – Kania (71. Rataj), P. Łazarz, D. Łazarz, G. Zych (74. Mleczko) – Leś, Jan Pałucki.

 

 – Podziałem punktów zakończył  się pojedynek derbowy, który poziomem na kolana na pewno nie rzucił, zgromadzonych widzów. Kłos rozegrał najsłabsze jak dotąd spotkanie w bieżącym sezonie. 

W 5 min. Leś uderzył na bramkę sprzed pola karnego, Rzepa przeniósł piłkę nad poprzeczkę. W 16 min. ładny strzał Bodziocha na bramkę gospodarzy, minął słupek.  W 32 min. pojedynku z prawego skrzydła w pole karne piłkę wrzucił  S. Zych, a Jan Pałucki skierował ją głową do siatki i gospodarze objęli prowadzenie.

  Po zmianie stron, pierwszy groźny atak przeprowadzili przyjezdni (47 min.), Ogar wygrał  pojedynek biegowy z obrońcami Victorii w polu karnym, stanął oko w oko z Hawryłką, jego uderzenie minęło jednak światło bramki i rezultat nie zmienił się Chwilę później Rzepa uchronił swój zespół od utraty bramki, interweniując po strzale Lesia. W 66 min. z prawej strony pola karnego, piłkę zacentrował Gurgul, a uderzenie Śliwy, głową poszybowało nieznacznie nad poprzeczką. W 75 min. ponownie z prawej strony zagrywał Gurgul w pole karne, tym razem do Ogara, którego mocne uderzenie z „pierwszej piłki”  odbił przed siebie Hawryłko, a dobitkę Śliwy odbił na rzut rożny P. Łazarz.  W 77 min. gry Śliwa wykonywał rzut wolny z  ok. 25 m.  po jego strzale piłka minęła poprzeczkę, a w 84 min. ten sam zawodnik trafił piłką w słupek.   W 88 min.  przytomne zachowanie dwóch doświadczonych zawodników Kłosa: Berezowskiego i M. Sachy,  którzy wymienili podania między sobą, wreszcie M. Sacha zagrał piłkę na długi słupek w pole karne, a tam Śliwa skutecznie wykończył akcję zespołu doprowadzając tym samym do remisu.

 W 90 min. Kłos miał okazję by ten mecz rozstrzygnąć na swoją korzyść, jednak w dogodnej sytuacji, w której znalazł się Ogar, w polu karnym przeciwnika, nie skierował piłki między słupki bramki, której strzegł Hawryłko.

 

Następny mecz: Kłos Łysa Góra – Tymon Tymowa  19. 05. 2018 (Sobota) godz. 18-00

 

Pozostałe mecze 22 kolejki:

 

Uszew – Start Biadoliny Szlach.  3-2 

Iskra Łęki – Iva Iwkowa  4-1

Arkadia Olszyny – Jedność Paleśnica 2-1

Strażak Mokrzyszka / Szczepanów – Poręba Spytkowska 0-3

Temida Złota – Pogórze Gwoździec 4-2

Tymon Tymowa – Korona Niedzieliska 0-1