Derbowy dreszczowiec ostatecznie dla Kłosa

 

 

 

Emocjonujące widowisko derbowe w Łysej Górze

 

-_

Kłos Łysa Góra  –  Victoria  Porąbka Uszewska  2 – 1   (0-1)

 

 

Bramki:

0-1 P. Pałucki ’14

1-1 Kural ’48 -k.

2-1 Kural ’90 -k.

 

Widzów: 120

Sędziował:  T. Kita  (KS Brzesko)   b.dobrze

Żółte kartki: M. Kutek, Świstak, Kural (Kłos) – Kluska, Pabian, P. Chrapusta (Victoria P. Usz.)

 

KŁOS: D. Kutek – Śliwa, Malec (61. Nowak), Marmol, Gala – Knap, Kural, M. Kutek, Świstek, Tyrkiel (76. Książek) – Stypka.

 

Victoria: Rataj – Kubala, P. Chrapusta, Wróbel, Wnętrzak – P. Pałucki, P. Łazarz, J. Pałucki, D. Łazarz – Kluska (78. Styrna), Pabian (56. Zych).

 

  – Obie drużyny stworzyły bardzo ciekawe, emocjonujące i trzymające w napięciu do samego końca, widowisko.  Zgromadzeni widzowie byli świadkami pojedynku niezwykle zaciętego, toczonego w szybkim tempie.  Mecz obfitował w sytuacje strzeleckie zarówno z jednej jak i z drugiej strony.  Piłkarskie derby Gminy Dębno naprawdę mogły się podobać.

 

  W 4 min. po podaniu Stypki, na bramkę przyjezdnych uderzał Marmol, ale piłka minęła słupek bramki. Dwie minuty później, z ostrego kąta, w krótki róg strzelał Stypka, ale piłka trafiła w boczną siatkę. W 9 min. po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, na bramkę gospodarzy uderzał D. Łazarz, ale próbę tą zablokowali defensorzy miejscowych.   Po niespełna kwadransie gry, prowadzenie objęli goście (14 min.),  z rzutu wolnego, odchodzącą piłkę w pole karne zagrał P. Łazarz, a celną główką  z 7 m.  do bramki posłał ją P. Pałucki.  W 16 min.  z okolic linii bocznej pola karnego, piłkę wrzucił Knap, strzał głową Stypki, schwytał golkiper Victorii. Dwie minuty później groźnie sprzed pola karnego uderzył J. Pałucki na bramkę Kłosa, D. Kutek ładną interwencją sparował ten strzał na rzut rożny.  Kolejne trzy akcje ofensywne przeprowadzili zawodnicy Kłosa;  w 23 min. Kural zagrał z głębi pola do Stypki,  lecz napastnika Kłosa uprzedził wychodzący z bramki Rataj, wybijając piłkę, oddalił niebezpieczeństwo spod własnej bramki, a chwilę później uderzenie Knapa minęło bramkę. W 25 min. Marmol podłączył się do akcji prawym skrzydłem i jego uderzenie z ostrego kąta trafiło jedynie w boczną siatkę.  Jeszcze przed przerwą,  (40 min.)  rzut wolny egzekwował Wnętrzak, jego uderzenie nad murem Kłosa,  odbił w bok D. Kutek.

   Druga część odsłony rozpoczęła się od ataku Victorii, zakończonej strzałem Wróbla z 14 m w poprzeczkę, to było ostrzeżeniem dla Kłosa.  W 48 min.  Stypka zacentrował piłkę w pole karne, w kierunku Knapa,  ale jeden z obrońców Porąbki Uszewskiej, nieprzepisowo powstrzymywał pomocnika Kłosa, powalając go na ziemię w walce  o piłkę, za co arbiter bez wahania odgwizdał rzut karny. Jego pewnym egzekutorem okazał się być Kural, który strzelił w przeciwny róg, niż rzucił się bramkarz, doprowadzając tym samym do wyrównania.  W 60 min. z linii „szesnastki”  uderzył  M. Kutek,  ale Rataj uratował swój zespół od utraty bramki, odbijając futbolówkę na korner, a w 66 min. strzał Knapa z woleja minął poprzeczkę bramki Victorii.   Przyjezdni zagrozili bramce Kłosa w 71 min.  P. Łazarz uderzył sprzed pola karnego, ale D. Kutek odbił piłkę interweniując nogami, a i uporał się z dobitką P. Chrapusty.  Minutę później w roli głównej znowu D. Kutek, który odbił  nieprzyjemny strzał P. Łazarza z rzutu wolnego, a dobitkę na bramkę zablokował Marmol. Po jednej z kontr Kłosa, uderzał Książek, ale prosto w ręce bramkarza. W 80 min.  dogodną sytuację na zdobycie gola miał Stypka, po podaniu od Świstaka, napastnik Kłosa z ok. 10 m przeniósł jednak piłkę nad  poprzeczką.  W 84 min. potężna bomba z rzutu wolnego J. Pałuckiego trafiła w słupek, po czym wyszła na aut. W  89 min. M. Kutek będący z piłką na lewej stronie pola karnego, wrzucił  na „piątkę”  a tam Knap usiłował  „szczupkaiem”  ulokować ją między słupkami, lecz nie sięgnął jej.  Kiedy wydawało się, że ten mecz zakończy się podziałem punktów, w jednej z ostatnich akcji meczu kiedy to na bramkę przeciwnika napierał Kłos,  Jakuba Stypkę w polu karnym nieprzepisowo powstrzymywał bramkarz Victorii, Rataj (zniweczył wysiłek swojej drużyny włożony w tej pojedynek), za co arbiter ponownie wskazał „na wapno”.  Ponownie egzekutorem tego stałego fragmentu gry okazał się Kural, który ze stoickim spokojem po raz drugi tego dnia zmusił do kapitulacji Rataja, zapewniając przy tym Kłosowi derbowe zwycięstwo.   Bardzo pewnie w tym pojedynku grali stoperzy obydwóch drużyn:  Śliwa po stronie Kłosa i Kubala po stronie Victorii.  Zawodnicy obu drużyn sporo wysiłku włożyli w ten mecz,  dzięki czemu był dla oka, atrakcyjnym widowiskiem.

 

 Następny mecz: Victoria Bielcza – Kłos Łysa Góra   17.10. 2020 (Sobota) godz. 15-00

 

 Zachęcamy do odwiedzin:  http://sportowyszlak.blogspot.com/

 

Pozostałe mecze 11 kolejki:

Spółdzielca Grabno – Uszew  3-0

Gnojnik – Tymon Tymowa  0-4

Korona Niedzieliska – Victoria Bielcza  6-2

Iskra Łęki / Sokół II  – Start Biadoliny Szlacheckie  1-1

Jadowniczanka II Jadowniki – Iva Iwkowa 2-2

Jedność Paleśnica – Grom Sufczyn  6-0

Pauza:  Pogórze Gwoździec