Victoria Porąbka Uszewska  –  Kłos Łysa Góra  2-0  (1-0)

Żółte kartki: Zych, D. Łazarz (Victoria) – Knap (Kłos)

Czerwona kartka: Stachelek (Kłos,  74. min. – atak na nogi przeciwnika)

Sędziował:  M. Korbecki

KŁOS:  T. Sacha – Widło, Stachelek, Nosek (87. Nowak), P. Kuboń (61. M. Kutek) – Bodzioch, Świstak, Knap (64. K. Kuboń), Kuziel – Dębosz (87. Bogacz), Śliwa (46. Barnaś).

Victoria: Rataj – Kubala, A. Pabian, Jarosław Pałucki, P. Pałucki – Zych, Pałka (46. Kluska), P. Łazarz, Jan Pałucki (66. G. Pabian) – D. Łazarz (84. Suchan), Styrna (74. Bodura).

– Pierwsze derby Gminy Dębno w nowym sezonie dla zespołu Victorii Porąbka Uszewska, która na własnym terenie pokonała Kłosa Łysa Góra 2-0.  Miejscowi częściej gościli pod polem karnym przyjezdnych i dwukrotnie znaleźli sposób na pokonanie golkipera Kłosa, a uczynili to Styrna w 21 min. oraz P. Łazarz w 76 min. ze stałego fragmentu gry.

Już w 2 min. gry rzut wolny z o ok. 20 m wykonywał P. Łazarz, a jego próbę schwytał  T. Sacha.  Kilka chwil później, indywidualny atak Śliwy (powracającego do gry po blisko dwumiesięcznej przerwie) lewą stroną zakończony strzałem na bramkę, ale w tej sytuacji Rataj obronił „na raty”.   W 18 min.  Bodzioch skierował  podanie do Śliwy, ale napastnika Kłosa ubiegł  Rataj wychodzący na przedpole, przerywając tym samym atak Kłosa.   W 21 min.  T. Sacha  uporał się z „soczystym” strzałem P. Łazarza z rzutu wolnego, ale kilka chwil później był już bezradny wobec  uderzenia Styrny z bliska, pod poprzeczkę, który wykorzystał podanie od P. Pałuckiego i Victoria  w tym momencie objęła prowadzenie.   W 25 min.  Śliwa zaadresował podanie do Bodziocha,  ten uderzył nad poprzeczką bramki Victorii.   W 37 min. T. Sacha w beznadziejnej wręcz sytuacji uratował swój zespół od utraty gola, broniąc uderzenie D. Łazarza w sytuacji „sam na sam”, a dwie minuty później  zespół Kłosa od utraty gola uratowała poprzeczka po strzale tego samego zawodnika.  Jeszcze przed zejściem na przerwę zawodnicy z Łysej Góry usiłowali doprowadzić do remisu, z lewej strony pola karnego w krótki róg  uderzył Bodzioch, ale Rataj sparował futbolówkę na rzut rożny.

–  Po zmianie stron dwukrotnie zaatakowali zawodnicy z Łysej Góry;  w 48 min. niesygnalizowane uderzenie  16 -letniego Dębosza trafiło w boczną siatkę, a  cztery minuty później crossowe podanie Bodziocha z lewej strony w pole karne, w kierunku Kuziela  „przeciął”  Rataj wychodzący z bramki, zażegnując  tym samym niebezpieczeństwo we własnym polu karnym.  W 69  min. rozgrywający dobre zawody Bodzioch usiłował zaskoczyć golkipera Victorii, zmierzającą piłkę do bramki, schwytał jednak Rataj.  Od 74 min. przyjezdni grali w liczebnym osłabieniu, po tym jak czerwoną kartkę za atak na nogi przeciwnika otrzymał Stachelek.  Do piłki ustawionej na ok. 20 m podszedł  P. Łazarz, a jego bezpośrednie uderzenie z rzutu wolnego znalazło drogę do bramki i piłka wylądowała tuż przy słupku i było 2-0 na korzyść gospodarzy.  Grający w liczebnym osłabieniu zespół Kłosa w końcowych fragmentach pojedynku usiłował zniwelować rozmiary porażki;  w 90 min.  groźny strzał K. Kubonia obronił Rataj, a ładne uderzenie M. Kutka przeleciało tuż nad  poprzeczką golkipera gospodarzy.

Następny mecz: Kłos Łysa Góra – Iva Iwkowa  28. 08. 2021 (Sobota), godz. 17-00