Derbowa wygrana juniorów młodszych z Sokołem Maszkienice

Juniorzy

 

 

 Juniorzy młodsi zwyciężają w pierwszym meczu sezonu.

 

 

 

Juniorzy młodsi:

 

Sokół Maszkienice – Kłos Łysa Góra  1-2  (0-2)

 

Bramki:

0-1 Kacper Książek  ‚2 -k.

0-2 Artur Kędroń  ’31

1-2 Sokół Maszkienice ’68

 

Widzów: 30

Sędziował: M. Zając (Brzesko)

 

KŁOS: Dominik Kutek – Kamil Roczniak, Hubert Myszkowski (36. Piotr Kuboń), Jakub Stypka, Kamil Słupski – Marcin Golonka, Kacper Książek, Jakub Migda, Marcin Gala – Sławomir Świstak (53. Filip Racibor), Artur Kędroń.

 

– Juniorom młodszym Kłosa Łysa Góra, po spadku z I ligi w tej kategorii wiekowej, w pierwszym meczu nowego sezonu, przyszło zmierzyć się z Sokołem Maszkienice, a więc śmiało można uznać iż były to małe derby Gminy Dębno. Warto zaznaczyć iż  aż 14 zawodników, skończyło wiek juniora młodszego i w obecnym cyklu rozgrywkowym  występować będą w juniorach starszych (mowa o  urodzonych w roku ’97), młodsi juniorzy Kłosa, zasileni zostali zawodnikami, którzy mają jeszcze wiek trampkarza, a sobotni mecz z Sokołem pokazał, że już teraz całkiem śmiało poczynają sobie pośród starszych nieznacznie zawodników.   W pierwszej połowie więcej z gry mieli młodzi piłkarze Kłosa, którzy już  w  2 min. objęli prowadzenie po tym jak rzut karny, podyktowany za zagranie ręką, na bramkę zamienił Kacper Książek. Na niespełna 10 minut przed zakończeniem pierwszej części meczu Artur Kedroń podwyższył na 0-2  kiedy spożytkował dogranie z rzutu rożnego i skierował piłkę do siatki gospodarzy z ok. 3 m.  Ten sam zawodnik mógł jeszcze przed przerwą podwyższyć na 0-3, lecz w sytuacji sam na sam z golkiperem Sokoła posłał piłkę obok słupka.

– W drugiej części gry przyjezdni nieco opadli z sił, ale umiejętnie bronili się przed atakami miejscowych.  Należy zaznaczyć, że dobrą postawą między słupkami wykazał się Dominik Kutek, który w  trzech sytuacjach podbramkowych, które stworzyli sobie młodzi zawodnicy Sokoła, wychodził obronną ręką.   W 68 min. miejscowi strzelili bramkę w zamieszaniu w polu karnym Kłosa. Jak się okazało był to gol, który ustalił rezultat tego pojedynku.

– Opiekunem młodzieżowców  Kłosa, jest Dariusz Bojdo, który w latach 90-tych był  kapitanem w II ligowym wówczas Okocimskim Brzesko. Kolejnym klubem Dariusza, była Tarnovia Tarnów, biorąca udział na trzecim froncie ligowych rozgrywek.

 

Kolejny mecz JM:  Kłos Łysa Góra – Victoria Bielcza  27.08.2014 (Środa)  godz. 17-30

Terminarz

Kadra