Cenne 3 punkty dla Kłosa w meczu z Pogórzem

 

Cenne 3 punkty dla Kłosa w meczu z Pogórzem

 

 

Kłos Łysa Góra  –  Pogórze Gwoździec  2-1  (0-1)

 

 

Bramki:

0-1 Motak ’45
1-1 Bogacz ’70
2-1 Ogar ’86
Widzów: ok. 50
Sędziował: G. Migdał (Brzesko)

 

Żółte kartki: Marmol, Kural, Siudut (Kłos) – Motak (Pogórze)

 
KŁOS: Hebda – Matura, Siudut, Marmol,Mirek – K. Sacha (66. K. Kuboń), Siemienic, Bogacz, Kural – Bąba (46. Zborowski), Ogar.

 
Pogórze: Grzesicki – Potępa, Wąs, D. Macheta, Sopata – K. Macheta, Szeląg (78. Gajda), Dudek, Soból – Tokarczyk, Motak (84. Mazgaj).

 

–  Dla obydwóch drużyn był to mecz o 6 punktów, spoglądając na ligową tabelę.  Gra miała wyrównany charakter, a zgromadzeni na stadionie widzowie na pierwszą bramkę czekali do 45 min. kiedy to  w polu karnym z piłką znalazł się Szeląg, pomocnik przyjezdnych wycofał futbolówkę  na ok. 20 m. gdzie nadbiegający Motak oddał soczysty strzał na bramkę i piłka zatrzepotała w siatce bramki strzeżonej przez debiutującego w drużynie Kłosa, Pawła Hebdy, pozyskanego z Orła Dębno.  Przy jednobramkowym prowadzeniu drużyny z Gwoźdźca obie ekipy schodziły do szatni na przerwę.

– Po zmianie stron obraz gry nie uległ większym zmianom, zarówno gospodarze jak i przyjezdni ambitnie walczyli o każdą piłkę. W 55 min. solową akcję Siemieńca prawą stroną, w polu karnym przerwał wślizgiem Soból, zaś w 59 min. po faulu na Ogarze, z ok. 22 m. nad poprzeczką z rzutu wolnego strzelił Bogacz.  Niemal bliźniacza sytuacja miała miejsce w 70 min. kiedy to  przez jednego z defensorów Pogórza, nieprzepisowo faulowany był Ogar, a egzekutorem stałego fragmentu gry okazał się Bogacz,  po którego strzale  piłka po rykoszecie wpadła do bramki, tym samym Kłos doprowadził do wyrównania.  W 72 min. Hebda wychodząc na przedpole przerwał atak Tokarczyka pędzącego na bramkę gospodarzy.  Kiedy wszystko wskazywało na to, że ten pojedynek zakończy się podziałem punktów, okazało się, że dośrodkowanie Siemieńca z rzutu rożnego, wprost na głowę Ogara, który trafił w ten sposób piłką do siatki, zaważyło o tym że Kłos zainkasował komplet punktów w bardzo ważnym meczu z jednym z bezpośrednich rywali w walce o utrzymanie w lidze.

Kolejny mecz w Wielką Sobotę w Olszynach z tamtejszą Arkadią o godz. 13-00.

 

TERMINARZ RUNDY WIOSENNEJ   ||   AKTUALNA TABELA || ZDJĘCIA