Bezskuteczna pogoń Kłosa…

gol
 Przegrana pierwsza połowa ustawiła wynik meczu

 

 

 

 

Kłos Łysa Góra  – Iskra Łęki  3-4  (1-4)

(Relacja z meczu w poniedziałkowym dodatku sportowym Dziennika Polskiego)

Bramki:

0-1 Ciura ’11

0-2 Ciura ’16

0-3 Zapart ’19

1-3 Śliwa ’21

1-4 Kusiak P. ’27

2-4 Śliwa ’55

3-4 Kutek M. 87

Widzów: 60

Sędziował: Dominik Hebda (Brzesko)

Żółte kartki: Bodzioch, Stolarz, Marmol (Kłos) – Kozub, Zapart, Ciura, Guzik, Pałka (dwie) (Iskra).

Czerwone kartki: P. Kusiak (70 min.) – brutalny faul na bramkarzu, Pałka (90 min.) – w konsekwencji dwóch żółtych.

KŁOS: Rzepa – Matura, Michałek, Nowak, M. Sacha – Koczwara (74. Mirek), Marmol, Widło, Płaneta (46. M. Kutek) – Śliwa, Stolarz (54. Bodzioch).

Iskra: Michalik – Kozub, Gazda, Zapart, Ciura, Gaczoł  – P. Kusiak, Pałka, Guzik, M. Kusiak – Kizior.

 – Wynik meczu rozstrzygnięty został już w pierwszej połowie, kiedy to Iskra, która przyjechała do Łysej Góry w zaledwie 11 -osobowym składzie, zdołała w pierwszych trzech kwadransach strzelić gospodarzom, także mającym problemy personalne cztery gole, co bez wątpienia ustawiło wynik.   Po raz kolejny nonszalancka i nieodpowiedzialna  gra w defensywie Kłosa była przyczyną KOLEJNEJ porażki na własne życzenie z zespołem, który wcale lepszym od Kłosa nie był!  W 11 min. pojedynku gapiostwo, oraz niezdecydowanie bloku defensywnego gospodarzy wykorzystał Ciura, który spożytkował podanie Kuziora i lobował Rzepę, posyłając piłkę do bramki. W 16 min. przyjezdni podnieśli na 0-2; P. Kusiak zagrał ze środka pola do Ciury, który z odległości 7 m. pokonał po raz drugi Rzepę i gospodarze zmuszeni  byli wznawiać grę od środka boiska. Ledwo po drugiej utracie gola otrząsnęli się miejscowi, a golkiper Kłosa zmuszony był sięgnąć po piłkę do siatki po raz trzeci; kiedy to po akcji przyjezdnych przez chwilę „zakotłowało się” w polu karnym Kłosa, a pozostawiony bez opieki Zapart, odnalazł się przytomnie w polu karnym i z ok. 8 m. posłał piłkę do siatki. Kilkadziesiąt sekund później, gospodarze zdołali strzelić bramkę, kiedy to dośrodkowanie Marmola w pole karne spożytkował Śliwa i jego strzał znalazł drogę do bramki (1-3).   W 23 min. strzał Marmola sprzed pola karnego „na raty” obronił Michalik.   W 27 min. Kizior, który otrzymał podanie z głębi pola  na lewą stronę pola karnego, podał  dokładnie na 16 m. do P. Kusiaka na 16 m. który  „zakręcił” dwójką obrońców Kłosa i z bliska strzelił w lewy róg bramki, której strzegł Rzepa. W tym  momencie wynik zawodów brzmiał 1-4 dla Iskry.

 – Po zmianie stron, obraz gry uległ zmianie; miejscowi przejęli inicjatywę, częściej utrzymywali się przy piłce, stwarzając sobie przy tym więcej okazji pod bramką rywala, jednak dwa trafienia, które uzyskali to za mało by myśleć o zdobyczy choćby punktu z Iskrą…

W 52 min. P. Kusiak strzelił mocno z odległości 15 m. obok słupka.  W 55 min. rzut wolny dla Kłosa egzekwował Widło, potężne uderzenie z tego stałego fragmentu gry, po którym piłka odbiła się od muru Iskry,  Śliwa w polu karnym dopadł do piłki i z bliska umieścił futbolówkę tuż przy słupku (2-4).  W 61 min. w dogodnej sytuacji strzeleckiej znalazł się Marmol, ale będąc na 14 m. jego strzał z woleja minął poprzeczkę. 4 min. później, groźnie na bramkę Iskry z kąta uderzał Śliwa, lecz tą przymiarkę napastnika Kłosa, w bok odbił Michalik.  W 86 min. po podaniu ze środka pola z 14 m. na bramkę gości uderzał grający trener Kłosa, M. Sacha, lecz piłka minęła słupek bramki strzeżonej przez Michalika.   Niewiele przed końcem, w 87 min. M. Kutek uwolnił się spod opieki przeciwnika i oddał zupełnie niesygnalizowany strzał na bramkę Michalka, po którym piła nad bramkarzem gości zatrzepotała w siatce gości. Bez wątpienia, gol młodzieżowca Kłosa był ozdobą meczu.

 

Trening: wtorek, godz. 19-00

Następny mecz: Błękitni Przyborów – Kłos Łysa Góra  20.09.2015 (Niedziela) godz. 16-00

 

Pozostałe mecze 5 kolejki:

Start Biadoliny Szlach. – Victoria Bielcza  6-1

Victoria Porąbka Usz. – Arkadia Olszyny  4-3

Iva Iwkowa – Błękitni Przyborów 1-4

Pogórze Gwoździec – Sokół Maszkienice  1-2

Poręba Spytkowska -Korona Niedzieliska  4-2

Tymon Tymowa – Strażak Mokrzyska  0-3

T A B E L A

(90 Minut)