Bez bramek w Złotej, nieuznany gol dla Kłosa

 

 

 

 Bez bramek w Złotej i podział punktów.

 

Temida Złota  –  Kłos Łysa Góra  0-0

 

 

Widzów: 50

Sędziował: D. Machaj  (Bochnia)

Żółta kartka: Ogar (Kłos)

 

KŁOS: Rzepa – Matura, Stachelek, Nowak, Marmol – D. Bodzioch, Kuboń, Mytnik, Gaczoł – Ogar (90. M. Kutek), Śliwa.

 

Temida: P. Mazgaj – Kopytko, Motak, Łach, Gwóźdź – M. Suchan (65. Drużkowski), Piech (83. J. Suchan), Bodziony, Sperka (81. Krakowski) – Pachota, Wiewióra.

 

  Bezbramkowym remisem zakończył się pojedynek siódmej w tabeli Temidy i dziewiątego Kłosa. Stosunkowo często arbiter przerywał grę gwizdkiem, reagując nawet na drobne przewinienia nie dając pograć obu zespołom co nie oznacza że sytuacji podbramkowych nie było. Należy nadmienić, że w wyjściowej jedenastce Kłosa na boisko wybiegło aż dziesięciu wychowanków tego klubu, co jest rzadkim zjawiskiem nawet na szczeblu „A” klasy.  W 15 min. groźnie na bramkę strzelił najskuteczniejszy zawodnik gospodarzy, Wiewióra;  jego przymiarka w długi róg z prawej strony pola karnego minął słupek bramki strzeżonej przez Rzepę. Chwilę później w polu karnym Śliwa został zahaczony przez bramkarza Temidy i padł na ziemię, gwizdek sędziego milczał, a ten wskazał na rzut rożny…   W 19 min. poważnie bramce Kłosa zagroził Wiewióra, jego potężny strzał sprzed pola karnego trafił w poprzeczkę.  W 31 min. pojedynku po akcji drużyny z Łysej Góry, przed szansą strzelenia bramki stanął Śliwa, lecz w polu karnym ubiegł go P. Mazgaj zażegnując tym samym niebezpieczeństwo.  W 42 min. po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Kubonia, w polu karnym piłki głową nie sięgnął Ogar, a dwie minuty później strzał Śliwy z odległości 13 m. w tzw. „długi róg” na korner wybili defensorzy miejscowych. 

  W 57 min. przez chwilę zakotłowało się w obrębie pola karnego Kłosa, kiedy to nagle jeden z zawodników Temidy huknął mocno, ale piłka ostemplowała słupek bramki. W 71 min. Bodzioch dośrodkował spod linii autowej w kierunku Śliwy, który usiłował strzelić na bramkę głową, ale w ostatniej chwili P. Mazgaj przeciął to podanie, chwytając piłkę.  W 80 min. gry z prawej strony boiska piłkę w pole karne zagrał Kuboń, wychodzący zza obrońców Temidy, Ogar strzelił przy bliższym słupku i futbolówka zatrzepotała w siatce, a asystent sędziego uniósł chorągiewkę w górę, dopatrując się zdecydowanie wątpliwej pozycji spalonej strzelca bramki…  W 83 min. z dystansu mocno strzelił G. Motak, ale nad poprzeczką. Do ostatniego gwizdka sędziego rezultat zawodów nie zmienił się. Temida podzieliła się punktami z Kłosem i po tej kolejce, pozycje w tabeli tych zespołów nie zmieniły się: Temida siódma od góry, Kłos zajmuje dziewiątą lokatę, która na dzień dzisiejszy gwarantuje mu zachowanie ligowego bytu na kolejny sezon na szczeblu klasy „A”. Do zakończenia rozgrywek pozostały jeszcze dwie serie spotkań w których Kłos zagra u siebie z Uszwią (10.06.2017, godz. 17-00), a w ostatniej kolejce uda się do Porąbki Uszewskiej i w derbach Gminy Dębno zagra z tamtejszą Victorią (17.06.2017, godz. 17-00).

 

Pozostałe mecze 24 kolejki:

 

Sokół Maszkienice – Arkadia Olszyny 2-7

Poręba Spytkowska – Tymon Tymowa 4-1

Start Biadoliny Szlach. – Pogórze Gwoździec 3-3

Uszew – Korona Niedzieliska 1-4

Jedność Paleśnica – Iva Iwkowa  2-3

Victoria Porąbka Usz. – Błękitni Przyborów  3-0 w.o.  – Błękitni wycofali się z rozgrywek