Bez bramek w Mokrzyskach

Klos

 

 Bezbramkowy remis Kłosa ze Strażakiem

 

Strażak Mokrzyska  –  Kłos Łysa Góra  0-0

Sędziował: Jarosław Bogusz (Brzesko)

Żółte kartki: Grochola (Strażak) – Kuboń, Bujak, Urbaszewski, Marmol (Kłos)

Widzów: 110

KŁOS: Hebda – Matura, Śliwa, Urbaszewski, Mirek (66. K. Sacha) – Widło, Kuboń, Jakubas (59. Bogacz), Marmol, Kural – Bujak.

Strażak: Ciszkowicz – Duch, Gibała, Postawa, Koczwara (78. P. Woda) – Roczniak (83. Pałka), T. Biedak, M. Woda, Zachara (62. Wyczesany) – Grochola, Kokoszka (46. Adamczyk).

Galeria zdjęć dostępna tutaj.  (Fot. Paweł Matura)

   – Spotkanie Strażaka z Kłosem do porywających nie należało, a strzałów na bramkę zarówno z jednej jak i drugiej strony było jak na lekarstwo, dlatego też bezbramkowy remis na pewno nie krzywdzi żadnej z drużyn. W 4 min.  po rzucie wolnym dla gości, który egzekwował Kural, futbolówka musnęła nogi obrońców miejscowych i wyszła na róg. W 20 min. Marmol rozpędził się z piłką od własnej połowy, jego strzał z ok. 25 m. był niecelny, ponad poprzeczką, 4 min. później po rzucie wolnym, który wykonywał Widło, piłka także poszybowała wysoko nad poprzeczką.  W 30 min. rzut rożny dla gości wywalczył Marmol,  po dośrodkowaniu Bujaka z kornera, Urbaszewski uderzał na bramkę niecelnie, kilkanaście sekund później;  Grochola ograł dwóch obrońców przyjezdnych i dośrodkował w pole karne na 4 m. gdzie głową uderzał Kokoszka, ale w tej sytuacji  piłka padła łupem Hebdy.  W 41 min. ponownie Grochola ograł dwóch defensorów Kłosa  lecz wypuścił sobie za daleko piłkę po czym golkiper Kłosa schwytał ją. Tuż przed przerwą groźny strzał Ducha, na róg wybili zawodnicy Kłosa.

   –  W 47 min. groźny atak przeprowadzili gospodarze; Grochola przejął piłkę na wysokości 30 m.  podał do Zachary w pole karne, skąd pomocnik Strażaka uderzał w „krótki róg” a piłka trafiła w słupek, to była chyba najlepsza okazja na gola dla drużyny z Mokrzysk.  W 51 min. M. Woda uderzał z wolnego, ale Hebda „przeniósł” piłkę nad poprzeczkę. Dwie minuty później; aktywny w tym meczu Grochola dograłz prawej strony pola karnego na 6 m. do nadbiegającego Adamczyka, ale zawodnik ten nie trafił w bramkę.  W 55 min. groźny strzał na bramkę Koczwary, zablokował Mirek w ostatniej chwili.  W 71 min. zakotłowało się w polu karnym Kłosa, Hebda dwukrotnie ratował swoją drużynę od utraty bramki po tym jak strzelali na nią Koczwara i M. Woda. W 76 min. rzut wolny Kurala spod linii bocznej o mało nie zaskoczył Ciszkowicza, po uderzeniu na bramkę pomocnika Kłosa, futbolówka trafiła w poprzeczkę, a dobitka Widły z 7 m. nie znalazła drogi do bramki.  Na ok. 10 min. przed końcowym gwizdkiem, piłkę w pole karne wrzucił Widło, ale K. Sacha nie doszedł do niej.  Remis jest sprawiedliwym wynikiem, nie krzywdzi żadnej ze stron.  Kłos zdobył kolejny cenny punkt, zaś zespół Strażaka jest jedyną drużyną, która w rundzie wiosennej nie strzeliła nadal bramki.

Tabela (za 90 minut)

Pozostałe wyniki 21. kolejki:

Spółdzielca Grabno – Sokół Maszkienice 1-1

Iskra Łęki – Start Biadoliny Szlacheckie 3-1

Pogórze Gwoździec – Korona Niedzieliska 2-3

Victoria Bielcza – Poręba Spytkowska 2-3

Iva Iwkowa – Piast Czchów 3-1

Orzeł Stróże – Uszew 1-2

Olimpia Bucze – Dunajec Mikołajowice 2-1

Kolejny mecz: 

Kłos Łysa Góra   –  Spółdzielca Grabno  (5. V. 2013)  godz. 11-00