Beniaminek z Paleśnicy, podejmie w niedzielę Kłosa

Linia autowa

 

 

Beniaminek rozgrywek, zagra z osłabionym Kłosem

 

 

Jedność Paleśnica  –  Kłos Łysa Góra

16.10.2016 (Niedziela)  godz. 13-00

Wyjazd zawodników o godz. 11-20

 

  – Za pasem już 1/3 sezonu w brzeskiej „A” klasie, w nadchodzący weekend  odbędzie się  dziesiąta już seria gier, w której to Kłos Łysa Góra uda się do Paleśnicy na mecz z tamtejszą Jednością – tegorocznym beniaminkiem. Po siedmiu latach gry w klasie „B”, Jedność powróciła w szeregi  „A” klasowców,  uzyskując  w poprzednim sezonie awans z drugiej pozycji, zdobywając  42 pkt. w 18 meczach (o 3 więcej zgromadziła Temida Złota, która awansowała z 1 pozycji).  Ostatni mecz między Kłosem i Jednością  miał miejsce 29.03.2009 roku, wtedy to na boisku w Łysej Górze, lepsi okazali się gospodarze, którzy pokonali  Jedność 6-2 (mecz rundy rewanżowej sezonu 2008/2009, na finiszu którego Kłos zajął wysokie 3 miejsce), zaś wcześniej,  w Paleśnicy, drużyny podzieliły się punktami, mecz zakończył się remisem 2-2. Stosunkowo młoda kadra najbliższego przeciwnika Kłosa oparta jest  głównie na wychowankach, a pieczę nad zespołem sprawuje od lat Robert Kraj.

 Pomimo, statusu beniaminka, zawodnicy Jedności  zdołali pokazać  już lwi pazur:  na inaugurację nowego sezonu zremisowali na wyjeździe ze spadkowiczem z klasy okręgowej – Uszwią 1-1, choć prowadzili do 87 min. 0-1. W drugiej kolejce Jedność także prowadziła na wyjeździe 0-1 z Tymonem, by ostatecznie przegrać 2-1.  To, że „świeżo upieczony”  A klasowiec, ma ogromnego pecha na meczach wyjazdowych, potwierdzi spotkanie trzecie, wyjazdowe spotkanie Jedności w Porąbce Uszewskiej;  zawodnicy z Paleśnicy prowadzili 1-2 (z drugim zespołem „A” klasy ubiegłego sezonu),  by stracić bramkę w 89 min. i zremisować ostatecznie 2-2.  W 4 serii gier, Jedność skromnie pokonała na własnym  terenie Arkadię Olszyny 1-0.   Warto zaznaczyć, że  główny kandydat do awansu do klasy okręgowej – Sokół Maszkienice, po męczarniach pokonał zaledwie 1-0 beniaminka.  Warte odnotowanie są także fakty, że Jedność pokonała dwa tygodnie temu u siebie Koronę Niedzieliska 2-1, z którą Kłos  przegrał wysoko przed tygodniem 5-1, czy też strzelił 3 bramki Porębie Spytkowskiej w przegranym, wyjazdowym meczu 5-3.   Po 9 seriach, które za nami w „A” klasie (Brzesko), Jedność Paleśnica ma na swoim koncie 12 pkt.  a na tę zdobycz składają się 3 zwycięstwa, 3 remisy i 3 porażki. W efekcie przekłada się to na 8 lokatę w tabeli. Bilans bramkowy zespołu to: 17-15, a najczęściej do siatki rywala trafiali: Mikołaj Włudyka , Adam Mastalerz po  4x .

 Nie mały ból głowy przy ustalaniu składu nie tylko na najbliższy mecz, w którym przeciwnikiem będzie  Jedność, ale i w kolejnych, będzie miał trener Kłosa, Andrzej Hajnysz.   Po Marcinie Marmolu, który tuż przed inauguracją rozgrywek, nabawił się kontuzji kolana (naderwanie więzadła), kolejnym  podstawowym zawodnikiem, któremu także przytrafił się uraz kolana, jest Grzegorz Widło – zawodnika na pewno nie ujrzymy w wyjściowym składzie do końca trwania rundy jesiennej.    Nie tylko formacja defensywna Kłosa poważnie ucierpi, ponieważ w miniony weekend,  po niespełna kwadransie gry, plac gry zmuszony był opuścić Patryk Ogar, którego także do końca rundy jesiennej, wyklucza z gry naderwanie mięśnia dwugłowego.  Dla drużyny to bardzo poważne osłabienie, Patryk strzelił 2 zwycięskie bramki  w grze z Tymonem Tymowa (3-1), a w rozegranych dotychczas meczach 6- krotnie pokonywał bramkarzy rywali.  Na domiar złego, w drużynie panuje epidemia chorób.  Powyższa sytuacja wymusza na trenerze Hajnyszu, do rotacji w składzie, która niestety nie służy grze zespołu.   Nadchodzący spotkanie ligowe, dla Kłosa będzie kolejnym z serii: TRUDNE.

 

 Początek niedzielnych zawodów o godz. 13-00 na boisku w Paleśnicy.

Pozostałe mecze 10 kolejki:

Uszew – Błękitni Przyborów (Sobota) godz. 15-00

Sokół Maszkienice – Tymon Tymowa (Niedziela) godz. 11-00

Victoria Porąbka Usz. – Arkadia Olszyny (Niedziela)  godz. 11-30

Poręba Spytkowska – Pogórze Gwoździec (Niedziela)  godz. 13-00

Start Biadoliny Szlach. – Iva Iwkowa (Niedziela) godz. 15-00

Temida Złota – Korona Niedzieliska (Niedziela) godz. 15-00