Beniaminek z Bielczy rozstrzelał Kłosa na własnym boisku

 

 

  Victoria Bielcza rozgromiła Kłosa na własnym terenie, odnosząc trzecie zwycięstwo w lidze

 

 

Victoria Bielcza – Kłos Łysa Góra  6:1  (3:1)
(Notatka z meczu także w poniedziałkowym dodatku sportowym Dziennika Polskiego)
 
 
 
Bramki:
 
1-0 Rogusz ‚2
1-1 Śliwa ‚7
2-1 J. Mieszkowski ’28
3-1 Jarosz ’35
4-1 Gibała ’63
5-1 Gibała ’68
6-1 P. Paleczek  ’79 -k.
 
 
Widzów: 70
Żółte kartki: Jarosz (Victoria B.) – Stachelek, Matura (dwie)  (Kłos).
Czerwona kartka:  Matura  (77 min. – w konsekwencji dwóch żółtych).
Sędziował:  Dawid Machaj (KS Bochnia)
 
 
 
Victoria B.: Florczak – Duda (81. Kuk), Karasiewicz, P. Paleczek, Ł. Nowak – Pagacz, Wojdak, Jarosz, Gibała (76. N. Wójcik) – Rogusz (79. P. Mieszkowski), J. Mieszkowski (72. K. Mieszkowski).
 
 
Kłos: Michałek – M. Sacha, Chrapusta, Stachelek, P. Nowak (69. Matura) – Mytnik (65. Świstak), M. Kutek, Knap, Stypka (70. Malec) – Bodzioch, Śliwa.
 
   – Beniaminek z Bielczy wykorzystał atut własnego boiska, oraz fakt, że w drużynie Kłosa panuje prawdziwy szpital  (kontuzje).  – Pod nieobecność „etatowego” golkipera Kłosa, Szczepana Rzepy, miejsce między słupkami zajął  zawodnik z pola (obrońca), Krzysztof Michałek.
  Już w 2 min. strzelaninę rozpoczął Rogusz, który wykorzystał niefrasobliwość defensywy Kłosa i z najbliższej odległości otworzył wynik spotkania.  Kłos odpowiedział 5 min. później, po podaniu z własnej połowy od Stypki, piłkę przejął  Śliwa, przemieścił się z nią w pole karne i strzałem przy bliższym słupku zmusił do kapitulacji Florczaka.  W 28 min. gry gospodarze wznawiali grę od rzutu wolnego, do piłki zagranej w pole karne najszybciej dopadł J. Mieszkowski i strzałem w „długi róg”  wyprowadził swój zespół na prowadzenie.  W 35 min. Jarosz, mający sporo miejsca i czasu w polu karnym podwyższył na 3-1.  Przed końcem pierwszej odsłony  (42 min.)  dwukrotnie bardzo dobrze spisał się w bramce, Michałek, który obronił strzały P. Paleczka.
 
  Po zmianie stron gole strzelał tylko beniaminek z Bielczy;  najpierw dwukrotnie uczynił to Gibała  w 63 min.  zaatakował on z prawej strony pola karnego i z ostrego kąta posłał piłkę przy bliższym słupku, a pięć minut później, także  z prawej strony pola karnego posłał piłkę nad wychodzącym z bramki Michałkiem i ta znalazła drogę do bramki, było już 5-1 na korzyść gospodarzy.
  Rezultat spotkania ustalił P. Paleczek, który wykorzystał w  79 min. rzut karny podyktowany za faul na N. Wójciku.
 

Pozostałe mecze 12 kolejki:

 

Uszew – Iva Iwkowa 5-2

Spółdzielca Grabno – Sokół Borzęcin Górny 1-10

Strażak Mokrzyska / Szczepanów – Pogórze Gwoździec  3-0

Start Biadoliny Szlacheckie – Poręba Spytkowska  2-2

Victoria Porąbka Uszewska – Jedność Paleśnica  4-0

Tymon Tymowa – Korona Niedzieliska 0-1

 

T A B E L A

(90 Minut)