Arkadia przerwała passę Kłosa Łysa Góra 9 meczów bez porażki

 

 Lider z Olszyn nie do zatrzymania.

Pierwsza przegrana Kłosa od 9 ligowych spotkań!

 

 

 Kłos Łysa Góra – Arkadia Olszyny  0-5  (0-2)
(Notatka z meczu także w poniedziałkowym dodatku sportowym Dziennika Polskiego)
 
 
Bramki:
 
0-1 M. Waśko ’10
0-2 Krakowski ’17 -k.
0-3 P. Waśko ’68
0-4 P. Waśko ’70
0-5 M. Waśko ’90
 
 
Widzów: 150
 
 
Żółte kartki: Stachelek, K. Kuboń, Marmol (Kłos) – D. Waśko dwie (Arkadia)
Czerwona kartka: D. Waśko  (75 min. – w konsekwencji dwóch żółtych)
 
Sędziował: Mariusz Giża (Tarnów)
 
 
Kłos:  Koźma – Matura, Widło, Stachelek (58. M. Kutek), Marmol – Mytnik (83. M. Sacha), K. Kuboń (79. Berezowski), Gurgul, Bodzioch (74. Nowak) – Ogar, Śliwa.
 
Arkadia: B. Kuboń – Borowiec, Baca (82. T. Budyn), M. Kuboń, Owca – D. Waśko, M. Waśko, P. Budyn (85. D. Majzner), P. Waśko (87. K. Majzner) – K. Waśko, Krakowski (71. D. Kuboń).
 
 
  Ostatnią porażkę ligową zespół Kłosa zanotował:  8 października 2017 roku, wtedy na boisku w Czchowie, w ramach 10 kolejki brzeskiej klasy „A”, Kłos przegrał w stosunku 6-1 z Tymonem Tymowa.   Przez kolejnych 9 (!) spotkań, zawodnicy z Łysej Góry byli niepokonani.  W tym czasie odnieśli 7 zwycięstw i 2 razy zremisowali. Wspaniała passa trwała długo, co pozwoliło wdrapać się Kłosowi na 4 pozycję w ligowej tabeli.
 
 5 maja, na własnym terenie przyszło bolesne przebudzenie; lider bieżących rozgrywek, Arkadia Olszyny pokonała 0-5 rozpędzonego Kłosa, przerywając tym samym  serię meczów bez porażki.  Arkadia kontynuuje marsz w stronę historycznego awansu do klasy okręgowej i w minioną sobotę uczyniła kolejny ku temu krok.   Miejsce pierwsze w ligowej tabeli, które zajmują  zawodnicy z Olszyn pod dowództwem trenera Mieczysła Żaby, nie jest przypadkowe.  Solidny, młody i poukładany zespół, który ma bardzo dużą siłę rażenia w grze ofensywnej wydaje się nie mieć żadnych konkurentów w wywalczeniu zasłużonego awansu.
 
 Poniżej pokrótce opisuję jak padły bramki w tym spotkaniu:
 
  W 10 min. z okolic prawego narożnika boiska w pole karne zagrywał D. Waśko, a całą  akcję sfinalizował M. Waśko ładnym strzałem pod poprzeczkę, otwierając wynik meczu.
W 17 min. w polu karnym sfaulowany został P. Waśko.  Stały fragment na bramkę zamienił  Krakowski i było 0-2.  W 31 min.  rzutu karnego nie wykorzystali gospodarze;  golkiper Arkadii wyczuł intencje Ogara. 
 W 68 min.  P. Waśko wykorzystał nieporozumienie obrońcy Kłosa z bramkarzem, po przejęciu piłki strzelił pewnie w dł. róg  bramki.  W 70 min.  dośrodkowanie z lewej strony boiska w pole karne na bramkę zamienił P. Waśko  strzałem głową  z ok. 7 m.  Rezultat spotkania ustalił M. Waśko, który przechwycił piłkę na połowie przeciwnika i  po solowej akcji, zmusił  Koźmę do kapitulacji po raz piąty tego dnia.
 
 
Pozostałe mecze 21 kolejki:
 
 
Start Biadoliny Szlach. – Strażak Mokrzyska / Szczepanów  0-0
 
Poręba Spytkowska – Temida Złota  7-1
 
Pogórze Gwoździec – Tymon Tymowa 0-4
 
Korona Niedzieliska – Victoria Porąbka Usz.  4-1
 
Uszew – Iva Iwkowa  1-1
 
Jedność Paleśnica – Iskra Łęki  5-3