Druzgocąca porażka Kłosa z Ivą w Pucharze Polski

 

 

Dotkliwa porażka na własnym terenie.
Kłos żegna się z rozgrywkami Pucharu Polski

 

 

 

Puchar Polski na szczeblu PPN Brzesko

 

 

Kłos Łysa Góra – Iva Iwkowa  3-7  (2-4)

 

Bramki:

1-0 Świstak ‘4

1-1 Jarzmik ‘7

1-2  Ł. Zapiór ‘23

2-2 Śliwa ’35 –k.

2-3 Czech ‘39

2-4 Pachut ‘41

2-5 Urbańczyk  ‘54

3-5 Bodzioch ‘58

3-6 Strzelec ‘64

3-7 Serafin ‘79

 

 

Widzów: 50

Sędziował:  M. Fudala (KS Brzesko)

Żółte kartki: Widło, Matura (Kłos) – Zapiór (Iva)

 

KŁOS:  D. Kutek – Matura, Widło, Skurnóg (65. Bogusz), Nowak (80. P. Kutek) – Bodzioch (75. M. Kutek), Mytnik, Świstak (60. Książek), Kuboń (70. Stypka) , Stachelek – Śliwa.

Iva: Zięć – J. Motak, Kurzydło, Ł. Zapiór, Dzięgiel – Czech, Pachut, Strzelec (75. Łagosz), Urbańczyk (71. Serafin) – Jarzmik (76. P. Zapiór), Nr. 19 (Skirło?) (67. M. Motak)

 

 – Niedługo trwała przygoda Kłosa z Pucharem Polski na lokalnym szczeblu rozgrywkowym, już mecz pierwszej rundy, w którym przeciwnikiem był ligowy rywal, a i sąsiad z ligowej tabeli, który pomimo że nie zagrał porywającego spotkania wykorzystał  bardzo słabą grę Kłosa w obronie i zaaplikował aż siedem bramek w tym spotkaniu (!) z czego przynajmniej cztery, sama sprokurowała sobie defensywa Kłosa, która  tego dnia zagrała bardzo nieodpowiedzialnie. Drużyna z Iwkowej nie zagrała fair play…   pomimo, że w protokole meczowym w podstawowym składzie widniało nazwisko grającego trenera Roberta Skirło, przebywał przez pełne 90 minut nieprzebrany w strój meczowy na ławce rezerwowych.  Natomiast z nr 19 wystąpił zupełnie inny zawodnik, który został zmieniony w 67 min.  

  Tylko początek pojedynku był obiecujący dla gospodarzy, kiedy to w 4 min. gry  na bramkę strzelał Bodzioch, obrońca Ivy wybił piłkę zmierzającą do bramki, a ze skuteczną dobitką pospieszył Świstak i otworzył wynik spotkania. Przyjezdni odpowiedzieli w błyskawicznym tempie, bowiem trzy minuty później do wyrównania doprowadził Jarzmik.  W 15 min. z rzutu wolnego strzelał Czech i trafił w poprzeczkę.  W 23 min. przy wybiciu piłki spod własnej bramki, błąd popełnił obrońca Kłosa i zagrał wprost pod nogi Ł. Zapióra, który wykorzystał to i dał prowadzenie Ivie.  W 29 min. dośrodkowanie Stachelka z rzutu wolnego na 5 m  na bramkę głową strzelił Widło, lecz nieskutecznie. W 35 min. w polu karnym faulowany został  Śliwa, za co arbiter odgwizdał rzut karny, który na bramkę zamienił sam poszkodowany i było 2-2.  Przed końcem pierwszej części spotkania, zespół Ivy  dwukrotnie jeszcze wykorzystał  rażące błędy obrońców Kłosa i dwukrotnie trafił do siatki.  Do przerwy rezultat zawodów brzmiał: 2-4 na korzyść Iwkowej.

  Po zmianie stron dominowali przyjezdni i dołożyli jeszcze trzy trafienia, a gospodarzy stać było tylko na jedno. Ostatecznie Iva gładko rozprawiła się z Kłosem w stosunku 3-7 i awansowała do II rundy Pucharu Polski na szczeblu PPN Brzesko.    Na tydzień przed inauguracją nowego sezonu, rezultat pucharowego pojedynku powinien dać sporo do myślenia zawodnikom z Łysej Góry…   – w pierwszej kolejce przeciwnikiem Kłosa będzie Poręba Spytkowska, która na finiszu minionego sezonu zajęła wysokie 3 miejsce.

 

Wyniki spotkań  I rundy Pucharu Polski na szczeblu PPN Brzesko:

 

Spółdzielca Grabno (B) – Uszew (A) 1-2

Victoria Bielcza (B) – Poręba Spytkowska (A) 1-3

Jadowniczanka II Jadowniki (B) – Tymon Tymowa (A) 0-6

Pogoń Biadoliny Radłowskie (B) – Victoria Porąbka Usz. (A)  0-5

Strażak Mokrzyska / Szczepanów (A) – Temida Złota (A) 5-2

Iskra Łęki (A) – Korona Niedzieliska (A) 2-2  rz. karne:  3-5

Kłos Łysa Góra (A) – Iva Iwkowa (A) 3-7

Pogórze Gwoździec (A) – Arkadia Olszyny (A)  2-9

Gwizdki Brzesko – Start Biadoliny Szlach. (A) (8.08.2017) 2-2  rz. karne 3-2