19 kolejka w Brzeskiej „A” klasie. Pogórze – Kłos

 

 

 
Na rozkładzie mecz: Pogórze Gwoździec – Kłos Łysa Góra

 

 

Pogórze Gwoździec  –  Kłos Łysa Góra

27. 04. 2019  (Sobota)  godz. 17-00

 

 

  – W nadchodzący weekend, na szczeblu brzeskiej klasy „A”  rozegrana zostanie już dziewiętnasta kolejka.  Rozgrywki wkraczają powoli w decydującą fazę, dla niektórych z kolejki na kolejkę margines błędu będzie się zdecydowanie zawężał…   jedną z takich drużyn jest właśnie Pogórze Gwoździec, które na dzień dzisiejszy nie jest jeszcze pewne swojego bytu w klasie „A” na nadchodzący sezon. Zawodnicy z Gwoźdźca z dorobkiem 9 pkt. zajmują trzynastą  (przedostatnią) lokatę w ligowej tabeli, tracąc 3 pkt. do dwunastego Startu Biadoliny Szlacheckie.  Co ciekawe, obie drużyny spotkają się w bezpośrednim meczu w ostatniej kolejce sezonu.  W gorszej sytuacji jest Spółdzielca Grabno, który z 5 „oczkami”  dzierży status „czerwonej latarni”.   W ostatniej kolejce, podopieczni trenera Jacka Tokarczyka sprawili nie małą niespodziankę, remisując na boisku w Niedzieliskach z tamtejszą Koroną 2-2.  Najskuteczniejszym zawodnikiem Pogórza jest Krzysztof Sady, który  do siatki rywali trafiał dziewięciokrotnie. 

 

(Drużyna Pogórza Gwoździec)

     – Drużyna Kłosa Łysa Góra, kierowana przez duet trenerski Piotr Matura – Mariusz Sacha,  przed tygodniem także sprawiła niespodziankę, pokonując na własnym obiekcie faworyzowany zespół z Poręby Spytkowskiej 4-2, a to pozwoliło zamienić się miejscami z Porębą Spytkowską i awansować Kłosowi na 5 lokatę w ligowej stawce.  Niestety w składzie na sobotni mecz na pewno zabraknie Marcina Marmola, który udany występ w minioną sobotę przypłacił kontuzją,  a to poważne osłabienie linii  defensywnej zespołu z Łysej Góry.  Do składu wraca natomiast Rafał Stachelek, który w minionej kolejce zmuszony był pauzować po czterech żółtych kartkach. 

 Jesienią, kiedy gospodarzem meczu był Kłos, padł wynik 7-2. W sobotę tak łatwo już nie będzie.  

 

Początek sobotniego meczu o godz. 17-00 w Gwoźdźcu.

Zapraszamy !

 

 

Pozostałe mecze 19 kolejki:

27. 04. 2019 – wszystkie mecze w sobotę

 

Poręba Spytkowska – Jedność Paleśnica  godz. 16-30

Strażak Mokrzyska Szczepanów – Tymon Tymowa  godz. 17-00

Start Biadoliny Szlach.  –  Victoria Bielcza  godz. 17-00

Spółdzielca Grabno – Victoria Porąbka Usz.  godz. 17-00

Sokół Borzęcin Górny – Iva Iwkowa  godz. 17-00

Korona Niedzieliska  – Uszew  godz. 17-00