Przegrana w Grabnie

 

Spółdzielca Grabno  –  Kłos Łysa Góra  4 – 1  (2-0)

 

Bramki:

1-0 Bachara ’12

2-0 Gostek ’45 -k.

3-0 Chamioło ’68

3-1 Tyrkiel ’73

4-1 Senderak ’80 -k.

 

Widzów: 150

Sędziował: M. Łuszcz (KS Żabno)

Żółte kartki: D. Morys, Bachara, Liszka (Spółdzielca) – Chrapusta, K. Kuboń, Świstak, Bodzioch, Kosiba, M. Kutek (Kłos).

 

KŁOS:  T. Sacha – Roczniak, Chrapusta, Widło, Kuziel, Marmol – Świstak (75. M. Kutek), K. Kuboń (52. Kosiba), Śliwa (46. Bodzioch), Knap (66. Stachelek) – Gala (59. Tyrkiel).

 

Spółdzielca: Sołtys – Sz. Baca (79. Adamczyk), D. Morys, Gostek, J. Wilk – Orkwiszewski, Szymański (83. Liszka), Gorzkowski (56. Senderak), Rosiek (57. Mucha) – Chamioło (86. Opioła), Bachara.

 

 Trzeciej z rzędu, a  siódmej w lidze porażki doznali zawodnicy Kłosa Łysa Góra w niedzielnym  spotkaniu  w Grabnie, gdzie miejscowy Spółdzielca nie pozwolił Kłosowi na wywiezienie choćby punktu i zainkasował pełną pulę.  W 1 min. gry groźnie na bramkę Spółdzielcy uderzał z rzutu wolnego Knap, a piłkę zmierzającą pod poprzeczkę obronił Sołtys.  W 12 min. z prawej strony boiska, piłkę wzdłuż linii bramkowej zagrywał Chamioło, a Bachara sfinalizował akcję i z najbliższej odległości  skierował futbolówkę do bramki, otwierając wynik meczu.  Trzy minuty później z rzutu wolnego golkipera gospodarzy usiłował zaskoczyć K. Kuboń,  pierwsza próba  pomocnika  Kłosa trafiła w mur, a dobitka padła łupem Sołtysa.  W 24 min.  strzał Gostka z rzutu wolnego odbił  T. Sacha, a dziesięć minut później  po rzucie wolnym, podyktowanym na Śliwie, Widło uderzał z  ok. 20 m. jednak nad poprzeczką bramki strzeżonej przez Sołtysa.   Jeszcze przed zejściem na przerwę zawodnicy z Grabna niepokoili golkipera Kłosa:  w 43 min. po kontrataku z własnej połowy, w polu karnym z piłką znalazł się Chamioło, ale jego przymiarkę odbił T. Sacha, natomiast w 45 min.  w polu karnym nieprzepisowo powstrzymywany był Bachara, za co arbiter odgwizdał rzut karny, a ten na gola zamienił Gostek płaskim strzałem i było 2-0 na korzyść gospodarzy.

   Po zmianie stron przyjezdni usiłowali zdobyć bramkę kontaktową, w 47 min. po centrze z rzutu rożnego Świstaka, główka Roczniaka okazała się niecelna, w 63 min.  z rzutu rożnego wrzucał  tym razem Bodzioch, strzelał Roczniak, ale piłkę zablokowali defensorzy z Grabna, a dobitka Grzegorza Widło minęła słupek bramki. Dwie minuty później, wprowadzony na plac  gry, młodzieżowiec Tyrkiel wygrał pojedynek biegowy z dwójką obrońców miejscowych, lecz jego próba z dystansu minęła nieznacznie bramkę.  Co nie udało się zawodnikom Kłosa, udało się gospodarzom w 67 min. którzy wznawiali grę z autu, piłkę w pole karne dostał Chamioło i z ostrego kąta podwyższył prowadzenie sowjej drużyny na 3-0.  W 73 min. na listę strzelców wpisał się  18 letni Tyrkiel, który przejął piłkę po tym jak spod własnej bramki wybił ją T. Sacha,  minął  trzech obrońców gospodarzy i uderzeniem w dolny róg zmusił do kapitulacji Sołtysa, zmniejszając przewagę Spółdzielcy do dwóch bramek, ale  na krótki czas, bowiem w 80 min.  Bachara został sfaulowany w obrębie „szesnastki” przez obrońcę Kłosa za co arbiter odgwizdał drugi rzut karny w tym meczu, a do ustawionej piłki na jedenastym metrze podszedł Senderak i pewnym strzałem ustalił wynik spotkania na 4-1.  W końcowych fragmentach meczu, w dogodnej sytuacji pod bramką przeciwnika Roczniak  strzelił nad poprzeczką.

 

 Następny mecz: Kłos Łysa Góra – Tymon Tymowa  10. 10. 2021 (Niedziela), godz. 11-00.

 

Pozostałe wyniki 8 kolejki  Keeza „A” klasy:

 

Victoria Porąbka Usz. – Grom Sufczyn  9-2

Arkadia Olszyny – Pogórze Gwoździec  4-1

Pagen Gnojnik – Iva Iwkowa  1-1

Uszew – Temida Złota  2-5

Victoria Bielcza – Olimpia Kąty  0-3

Tymon Tymowa – Jedność Paleśnica  2-0

 

Ligowa tabela:

Lp. Drużyna Punkty Bilans bramkowy
1 Tymon Tymowa 22 26-4
2 Arkadia Olszyny 19 30-10
3 Iva Iwkowa 17 23-8
4 Victoria Porąbka Usz. 16 20-11
5 Pagen Gnojnik 15 12-8
6 Pogórze Gwoździec 14 19-15
7 Spółdzielca Grabno 11 18-15
8 Jedność Paleśnica 9 13-12
9 Temida Złota 9 19-21
10 Olimpia Kąty 8 12-13
11 Uszew 4 9-22
12 Victoria Bielcza 3 8-21
13 Kłos Łysa Góra 3 8-22
14 Grom Sufczyn 2 15-46